| TheHiddenNinja a întrebat:

As vrea niste recomandari pentru laptop-uri de gaming si exemple de jocuri pe care le pot rula acestea.(Buget de 1000 de euro, maxim 1500)

6 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Mie unul îmi place ăsta, la nebunie chiar, o să joci orice pe el, fără stres.

https://mediagalaxy.ro/......04GMES198/

Alături de el îţi recomand şi ăsta, dacă foloseşti un laptop de gaming fără cooler într-o lună deja o să-l auzi cum face ca un avion.

https://mediagalaxy.ro/......MRVFN38RD/

Mult noroc.

| Tentacle111 a răspuns:

Vrei ineaparat laptop? Un PC ar fi mult mai ieftin si de o mie de ori mai bun pentru jocuri.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Tentacle111):

De o mie de ori nu, nu exagera, şi un laptop e bun dacă ştii să ai grijă de el, poate el se mută de colo-colo, de exemplu, acasă-facultate sau bloc-casă, şi e naşpa cu PC după el.

| Tentacle111 a răspuns (pentru Alexuţ02):

Eh nu de o mie de ori, glumeam si eu. Doar ii sugeram in caz ca nu s-a gandit si la aceasta optiune. Performanta este mai mare, dar daca te deplasezi mult atunci nu merita, intr-adevar.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Tentacle111):

Clar, e mai bun PC-ul la capitolul performanţă, spre exemplu un PC de 6000 lei e cu 30-40 % mai performant decât un laptop de 6000 lei, aşa ca un exemplu, aici ai dreptate.

| Raiquaza a răspuns:

Ca joc ai putea sa joci ceva de exp : assasin creed rogue sau 2 3 sau 4 si ca pc iti cauti repede ceva i7 cu gtx 1050 4gb ca tot e black friday