| rockvandam a întrebat:

As vrea sa filmez jocuri pe telefon(mobile lengends,fornite si alte),am filmat un joc, dar mi-a iesit o calitate slaba la video.Cum pot sa filmez si sa am o calitate buna a videoului?

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Exista mai multe variante :

1. Folosesti o aplicatie de inregistrare pe telefon ( Az, Du, google play games, etc )

2. Folosesti Vysor pentru a face mirror telefonului pe PC, de unde capturezi video folosind OBS sau programul tau preferat.

3. Folosesti o placa de captura.

Tine minte : calitatea videoclipului e influentata de calitatea si puterea telefonului.

| rockvandam explică (pentru PainTech):

Am un Iphone 7+

| rockvandam explică:

Am un iphone 7+

| Lupux4 a răspuns:

Incearca aplicatia Du recorder de pe magazin play