| Łøvë_Sidali_1999 a întrebat:

Salut as vrea sa ma apuc de Youtube, am un pc putin mai slab, m-am chinuit cu ceva setari sa imi mearga in timp ce joc cs:go, si as putea sa filmez, sa-mi mearga bine, dar se vede ceva mai prost,, adica dupa parerea dumneavoastra sa ma apuc, gen m-am uitat la cateva video-uri despre cum sa faci Youtube, alti spuneau ca calitatea conteaza, alti ca nu calitatea conteaza ci continutul ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Apostolescu_Bianca_1998 a răspuns:

Da, calitatea chiar conetaza daca vrei sa ai un canal cu mai multi abonati si chiar sa urci si sa ajungi undeva pe Youtube dar mai intai la inceput trebuie sa ai un fel de, starter pack' daca ma intelegi si sa investetesti niste bani daca chiar iti doresti cu adevarat acesti lucru. Trebuie sa ti cont de urmatoarele principii:
- TREBUIE SA AI MULT TIMP LIBER, deoarece Youtubeul manaca o parte foarte mare mai ales la filmari. Ex. Un videoclip de 15-20 minute de filmat dureaza cam 30-45 de min + failuri, editatul mai e si el 1-2 ore + randatul 30min asta una,
-Trebuie sa ai o calitate video atat cat si audio destul de buna calitatea video sa fie intre 480p si 720p HD de preferat la inceput iar calitatea audio nu conteaza chiar f. tare doar un microfon care sa nu bazaie adica unu cu tot cu casti deoarece esti la inceput,
-Jocurile, incearca sa joci jocuri destul de populare care sa prinda la public pentru al atrage. Oamenii cauta mereu sa vada ce e mai popular deci ai nevoie de jocuri populare in momentul de fata iti recomand : Clash Royale si CS:GO, si tine cont de pricipiile de mai sus,
-Programele, descarca programe cum ar fi : Adobe Photoshop CC sau Adope Photoshop 1.6 pentru a crea tumbnail-uri cat mai origineale, oamenilor le place sa fi original/a si sa nu copiezi alti Youtuberi mai mai de Ex. daca MaxInfinite face un videoclip cu Roblox High School peste 5 min. nu trebuie sa postezi si tu un videoclip cu Roblox High School,
-Colaborari, la ineput incerca sa faci colaborari deoarece te ajuta f. mult dar iti sugerez sa nu faci colaborare cu MaxInfinite sau Iraphahell sau la ce Youtuber faimos de uiti din 2 motive : 1. Nu cred ca ar accepta si 2. Nu te avantajaza deoarece e ca si cum ai cere o promovare si s-ar putea sa iti iei Hate. Deci fa colaborari cu Youtberi mici sa zice ca ai 25-50 de abonati poti sa faci colaborari cu un Youtber de 100-150 de abonati dar nu prea mare asa o sa cresteti amandoi mai repede si va veti ajuta unii pe altii.
-Cauta un nume original! Asta e cel mai importat. Nu fa un canal de ex : Iraphahall ca iRaphahell cauta ceva interesant si incerca sa eviti sa contina urmatoarele cuvinte/cifre : xxx, 69, Master God, Gaming, YT /YTB, HD, PVP, PRO, 4K, FULL HD, VLOG/VLOGGING.
-Folosind programele enumerate mai sus fa-ti un avatar si un banner.
-Cauta o tema a canalului ex. pisici, unicorni, crocodili ori ce sa reprezinte canalul.
-Filmeaza serii! Incearca sa faci 2-3-4 serii cu anumite jocuri si sa le postezi pe acelea si gaseste-le un titlu potrivit, nu te axa pe multe episoade din f. multe jocuri 6-7-8-9 jocuri deoarece vrei fi supra solocitat/a fiindca unii abonati o sa le placa seria x altora seria y seria z si etc...
Sper ca te-am ajutat big grin!

1 răspuns:
| Apostolescu_Bianca_1998 a răspuns:

Scuze de greseli ma grabeam big grin!