| qHoratiu a întrebat:

as vrea sa ma apuc de gaming sa fac video-uri pe YouTube ziceti-mi si mie cum sa incep ce sa fac cu ce sa filmez etc.

Răspuns Câştigător
| ElisBQ a răspuns:

-Sa ai un PC cu cel putin 4gb, placa video de 1 gb, si un i3
-Sa fii diversificat, sa pui mai multe jocuri nu doar cateva si sa le termii(sa faci serii)
-Sa ai un sunet bun
-Sa ai habar de ce faci in acele jocuri
-Sa stii sa randezi si sa editezi videoclipurile
-Sa asculti opiniile fanilor
-Sa nu te bagi in seama cu haterii
-Sa nu ai lag in jocuri
s.a.

Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| cristiansonix a răspuns:

Prima data sa ai un pc bun. Apoi sa ai un microfon bun, sa nu se auda ca si cand ai vorbii in punga...

| SiLaS a răspuns:

Sa ai un pc decent sa nu mearga jocurile cu lag pentru ca asta deranjeaza pe multi, sa ai un microfon bun, sa stii sa randezi videoclipurile etc.