| ProAlexYTB a întrebat:

Salut,as vrea si eu niste setari pentru OBS Studio.
Daca se poate pe imgur.

- Componente

Placa de baza: ASRock Z170 Pro4S
Placa video: 2047MB ASUS NVIDIA GeForce GTX 760[256]
Procesor: Intel Core i5-6500 Skylate CPU @ 3, 20GHz[Generatia a 6]
GB Ram: HyperX Fury Black 16GB DDR4 2133MHz CL14 Dual Channel Kit
Sursa: Thermaltake LT-500 AL2NC

Viteza la net 100M download si upload.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| xByte a răspuns:

Iti recomand sa activezi si placa video integrata si sa faci recording/streaming pe ea, fiindca ram-ul iti permite sa aloci 512mb pentru integrata. Asa nu o sa iti maresti usage-ul nici la procesor nici la placa video si posibil sa iti scada mai putine fps-uri cand inregistrezi. Sau daca nu vrei cu placa video integrata poti sa faci inregistrarea pe procesor, si iti las poza cu setarile exact pentru procesor ( recording ) : https://postimg.org/image/osbi7r23l/

| ProAlexYTB explică (pentru xByte):

Multumesc,eu aveam inainte Bitrate-ul 2500, am pus pe 35000 cum era si se misca foarte bine.As avea o intrebare, daca stii cumva cum pot afla cate cadre pierd pe secunde sau minut.

| ProAlexYTB explică (pentru xByte):

Am incer sa filmez si uneori de blocheaza.Dc?

| xByte a răspuns (pentru ProAlexYTB):

Pierzi in jur de ~7fps cand inregistrezi. Cat despre chestia cu blocatul habar n-am, eu am un procesor mai slab ( i5 6402P skylake ) si nu am intampinat problema asta, cu aceleasi setari. Cat despre bitrate poti sa il pui cat vrei, cu cat e mai mare cu atat e mai mare calitatea video, dar si spatiul pe care il ocupa un video o sa fie mai mare. Daca vrei sa faci content iti recomand 20000-22000 bitrate, fiindca oricum iti mai compreseaza Youtube din calitatea video-ului si nu o sa fie diferenta intre 35000 si 22000, decat la marimea video-ului, ceea ce inseamna ca ai sta mai mult la upload si la procesarea video-ului happy Pace, si scuze tot o data fiindca nu stiu sa te ajut cu problema cu blocatul