| highestly a întrebat:

Astazi mi-am instalat Minecraft 1.5.2 dar atunci cand dau click pe "launch" imi apare aceasta eroare: Bad video card drivers!
Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers. Cum as putea sa dau update la placa video?

2 răspunsuri:
| Tom36 a răspuns:

Depinde ce placa video ai. Cel mai usor cauti pe google "nume placa video + driver" si intrii pe site-ul official de la nVIDIA sau amd.