| 12Darius13 a întrebat:

Ce ati alege: o placa video din 2016/2017 care a costat peste 2500 de lei sau ati cumpara una de anul acesta/anul trecut pana in 1200 de lei?

1 răspuns:
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
O întrebare foarte bună. Răspunsul rapid și corect neștiind despre ce modele este vorba și cum au fost folosite ar fi clar cea nouă de 1200 lei.
Dar dacă am știi modelele în cauză și am știi că nu au fost folosite la minat sau au pățit ceva, ar fi de comparat cele 2.

Exemplu: AMD RX Vega 64 și RX 5500XT. Clar RX Vega 64 este mult mai bună dar consumă mult mai mult și este mai veche.