| catalin542000 a întrebat:

Salut,ce procesor si placa video,placa de baza si sursa, ar fi recomandat pentru minat?
Vreau sa scoata cat mai mult h si consum cat mai mic.
Am inteles ceva despre amd ca ar fi bune.

5 răspunsuri:
| EusebiuPWN a răspuns:

Placile recomandate pentru minat, din cate stiu, sunt amd-urile. rx470/rx480/rx570/rx580.

| catalin542000 explică (pentru EusebiuPWN):

Aha si la procesoare? iar la placa video dupa ce ma iau ca sa stiu ca produce mult sau putin h, dupa mhz sau dupa ce?

| Happyy83 a răspuns (pentru catalin542000):

La procesoare ti-am raspuns eu si la placi celalalt baiat. Nu conteaza procesorului/placii pentru a produce mai mult, ci site-ul/programul si cati utilizatori ti-au intrat pe referal (eu, de exemplu minam pe un site si imi dadea mai mult pe h, daca intrau oamenii pe referalul meu)

| Happyy83 a răspuns:

Iti trebuie Amd ryzen 5 sau mai bun iar pe partea de placa video, nu ceva foarte bun daca nu vrei sa faci altceva pe pc-ul respectiv. Poti merge pe o sursa de 500W si cu certificare

| catalin542000 explică (pentru Happyy83):

Da dar ce placa video trebuie anume, nu este si aici la fel ca si la jocuri, cu cat mai buna placa mai puternica cu atat mai repede mineaza?
Si la placa video dupa ce trebuie sa ma iau ca sa stiu ca produce multi sau putini h/s dupa mhz, gb, sau dupa ce trebuie sa ma iau?