| DeNiUTzU a întrebat:

Salut, cum pot da un upgrate la placa video. La foarte multe jocuri imi cere un upgrate da nu stiu cum. Am placa video Intel gma 3100 (Intel g33/g31 express chipeset family) Nu gasesc un driver nou..Va rog ajutati-ma ..please dau funda si va ajut si eu cu ceva daca pot.

10 răspunsuri:
| ThEEmperoR a răspuns:

Salut. Metoda cum a zis el este cam ineficienta. Updateaza tot (in afara de placa video) cu Driver Easy.

| DeNiUTzU explică (pentru ThEEmperoR):

Am xp sp3 am inteles ca merge doar pe windows 7.

| vladsoare a răspuns:

Ba omule... ti-am mai scris si la alta intrebare: e placa video integrata = praf in jocuri. Ce nu intelegi?! Ia-ti domne placa video dedicata si abia atunci poti sa ridici pretentii.
"upgrate" - groaznic!
Da-le in *** de drivere! Nu alea sunt problema.

| Winners10 a răspuns:

Salut...te duci la My Computer, dai click dreapta si apoi Manage. Apoi te duci la Device Manager, apoi dai acolo dublu click pe placa video, dupa aia dai la driver si acolo ai Update Driver si dai acolo si gata....Placa video e updatata big grin Funda?big grin

| DeNiUTzU explică (pentru Winners10):

Bagi te rog id meu, dupa o sa-ti dau si funda. denis_beeT0n23

| xtreme95 a răspuns:

E o placa video foarte foarte foarte slaba, problema nu e driverul(software), probema e hardwareul.Placa aia a fost facuta pentru jocuri pana in 2005.

| DeNiUTzU explică (pentru xtreme95):

Ce trebuie are hardwareul?

| DeNiUTzU explică (pentru xtreme95):

Merge pess 2010happy

| xtreme95 a răspuns (pentru DeNiUTzU):

Hardware e tot ce poti atinge in viata reala.
Problema ta e placa video, e prea slaba si iti va trebui una mai buna.

| DeNiUTzU explică:

Tin sa zic ca am 2 gb ram, procesor de 2.60 ghz dual -core, hdd Western digital 500 gb.