| alexrey a întrebat:

Salut, daca sunt minor si imi fac un cont pe bani reali pe pokerstars folosind buletinul unuia dintre parinti, se poate ca ei sa afle cumva de acest cont? depunerile le voi face prin paysafecard sau de pe un card al meu pe care imi intra bursele de la liceu, desi cred ca nu ar fi indicat tinand cont ca eu sunt titularul acelui card si acolo apare ca sunt minor. Cum ar fi cel mai ok sa fac?
mersi

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Poti sa bagi bani dar atunci cand o sa vrei sa si scoti o sa fie o problema daca toate datele pe care le-ai dat nu o sa corespunda. Cum zici ca iti faci cont cu numele parintilor si cu cardul tau.
Nu degeaba exista o limita de varsta pentru astfel de jocuri. Dau dependenta, se pierd o gramada de bani si asta la adulti, un minor ar fi si mai rau. Mai asteapta si tu pana mai cresti si apoi. Joaca pe bani virtuali, sa vezi daca chiar ai putea sa castigi ceva, ma indoiesc. Si eu am incercat si nu am reusit. Te tenteaza sa tot pariezi pana iti pierzi toti banii. La fel e cu toate jocurile de noroc.