| EmyD2001 a întrebat:

De acum 2 zile, cand si-a facut update-urile windows ul (10), cand incerc sa intru in GTA V, primesc acest mesaj :

https://gyazo.com/a43c24fd8eefce616426647ab85313d4

Am sters jocul, si l-am descarcat din nou, dar inca imi apare acest mesaj. Am incercat sa instalez directx ( de pe site-ul Microsoft), si imi da eroare si acolo :

https://gyazo.com/ad7e84731b09b973f7c8b08e37d9426d

. Jocul mi-a mers pana acum 2 zile. Nu am un laptop foarte nou, dar imi duce jocul, deci nu e din cauza ca nu am facut upgrade la componente. Am destule ore in joc si nu am patit asta pana acum.

Cum pot rezolva? Ce pot face? Nu cred ca e de la componente pentru ca imi ducea jocul acum cateva zile. Nu am avut problema asta si il joc de vreo 2 ani

2 răspunsuri:
| Yumen a răspuns:

Cred ca mai mult ii ceva problema software. Incearca sa instalezi programul aio runtimes ca acesta iti pune in mare parte fiecare aplicatie necesara rularii jocurilor video.
Daca ai gta piratat, sansele sa mearga din nou nu sunt mari.
Daca ai gta cumparat, contacteaza rockstar social club, poate ei te vor putea ajuta, bineinteles daca eroarea va persista.

| EmyD2001 explică (pentru Yumen):

Am facut un ticket la rockstar suport. Multumesc