| kyll a întrebat:

Deci am instalat minecraftforge si cand pornesc minecraftul verifica el ce tbr si dupa se face negru minecraftul ce tbr sa fac?

7 răspunsuri:
| The16 a răspuns:

Hey! Si dupa ce se face negru nu iti da nicio eroare?

| kyll explică (pentru The16):

Nu se face negru pur si simplu si nu apare nimic.am asteptat o gramada de tp sa vad daca apare ceva dar nimic.Am win7. afecteaza cu ceva?

| The16 a răspuns (pentru kyll):

Nu are nimic jocul rupeaza si pe win 7. Probabil este din cauza placi video. Este prea mica sau nu ai draivarele insatlate. Insearca sa descarci de pe net MinecraftSP.

| kyll explică (pentru The16):

Cred ca amplaca de la nVidia nu stiu exact pentru ca nu stiu unde sa ma uit.Tin minte ca atunci cand am primit acest laptop avea un semn cu nVidia.

| kyll explică:

Dar nu stiu dc nu ar merge imi merg foarte multe jocuri cu grafica buna de exemplu: Dead Island, Skyrim si mai multe nu mai tin numele la toate.

| The16 a răspuns (pentru kyll):

Intra in Run si scrie acolo Dxdiag si iti va deschide o fereastra cu " cerintele " calculatorului. Mergi la Display Si vezi acolo cum se numeste placa video apoi intri pe situ lor si iti iei drivarele.

| kyll explică (pentru The16):

Am placa de la amd si mi-am luat driverele dar la fel.