| Zaharia_Mihai_1997 a întrebat:

Doresc sa imi achizitionez o placa video dedicata noua, si nu stiu daca se potriveste cu placa mea de baza, sau daca e compatibila, si am nevoie de ajutorul vostru. daca ma puteti ajuta.
Aceasta e placa de Baza:
System Manufacturer:MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTD
System Model:MS-7387
BIOS:Deaflut System BIOS
Procesor:Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2160 @ 1. 80GHz (2 CPUs), -1. 8GHz
Memory:2048 RAM
Si etc, nu mai intru in alte detalii.
Vreau sa imi achizitionez aceasta placa video si nu stiu daca e compatibila:
http://www.emag.ro/......DV57ZBBBM/
MULTUMESC! Mesajul vostru conteaza.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De la PCI-e X16 varianta 2.0 in sus toate placile video sunt compatibile cu slotul. Deci, stai linistit! Merge.

| Zaharia_Mihai_1997 explică (pentru Salontanul):

Si mai am o nelamurire, placa de baza e ddr2 si placa video ddr3, are vreo legatura cu ceva astea 2?
*(Apropo de suporta placa video nu?)*

| Salontanul a răspuns (pentru Zaharia_Mihai_1997):

Pai ti-am raspuns mai sus. De ce mai intrebi o data? Esti balbait?
Poti sa pui si placa video cu DDR5.

| Zaharia_Mihai_1997 explică (pentru Salontanul):

Nu eram sigur daca conteaza DDR-ul placii de baza cu DDR-ul placi video, Oricum mersi mult! FUNDA!