| Satana_Costin_1997 a întrebat:

Salut internautilor -_- ce parere aveti despre proiectul meu (pc)

vreau sa stiu si eu daca este bun de ceva n vreau sa joc la

ultra jocurile macar la mediu

Procesor Amd Athlon 6000+(dual)pe64bit (pus)

Rami 2gb (am pus 2 gb eu Dual) (4 urmeaza)

Hard Disk 500-1T

Sursa 600w(urmeaza)

Placa Video Nvidia 640GT 1 gb ddr3 pe 128 bit(maine mi-o aduce)

Placa de baza cu soketul Am2+

Spunetiva pareri rele bune nu conteaza dau Funda la cine raspunde Primu

Răspuns Câştigător
| bortanradu a răspuns:

O sa fie la limita. Pana si 4GB RAM e putin. In zilele noastre incepe sa fie necesar mai mult de 4 GB de RAM. Nici placa video nu e prea super daca vrei sa joci jocuri 2015 gen BF Hardline si GTA V. Chesti e ca are doar 1GB de memorie si nu e nici macar GDDR5, ci DDR3. E recomandat cel putin 2GB GDDR5.

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Piesa de muzeu energofaga. Placa video de rahat. La naiba, am avut placa cu DDR5 din 2009, si crede-ma ca nu ma arunc niciodata la chestii foarte scumpe.