| SexyBlue a întrebat:

Salut, joc league of legends si joc de aprox 2 saptamani, si vreau sa-mi iau un campion de 6300 ca am strans bani dar nu stiu care. Eu l-as lua pe Aatrox pentru ca imi place foarte mult, si skinul de la el, dar nu stiu daca sunt campioni mai buni ca el sau nu. Voi ce imi sugerati? E bun Aatrox, merita sa-l iau, sau sa iau alt campion? Dau funda

3 răspunsuri:
| JeleUUU a răspuns:

Depinde unde iti place sa joci:

adc: Caitlyn/Draven
supp: blitzcrank/leona
mid: fizz/Diana
jungle: Jarven IV/ Warwick
top: wukong/ renekton

Aatrox e bun...pentru ca poate merge jungle si top si are damage foarte bun si pasiva care te salveaza de multe ori.

Cel mai bun scor al meu cu el a fost 35/4

Bafta!

| HelpMeNow a răspuns:

Aatrox are un life steal dement cu ultimata... Rengar iar este bun happy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adc: momentan printre cei mai buni se afla Cait si Corki
supp: Thresh/Zyra
mid: Kassadin
jungle: Jarven IV/ Elise
top: Wukong, Tryndamere, Singed