| BigDad a întrebat:

Joc minecraft iar de curand mi-am facut un portal spre nether, in cautare de glowstone, m-am pierdut prin nether... Cum pot sa ajung inapoi la portal fara sa mor.

4 răspunsuri:
| Andrey3oo7 a răspuns:

Salut!
Daca mai ai Obsidian si cremene mai fa inca un portal, treci prin el, dupa care mai faci prin el si cred ca ajungi acasa.

| BigDad explică (pentru Andrey3oo7):

M-am gandit si la asta dar nu mai am decat o bucata -_-
Pot face rost de obsidian din nether?

| Andrey3oo7 a răspuns (pentru BigDad):

Din pacate nu
Obsidian il faci combinand apa cu lava. Daca ai apa la tine combina cu lava si ai sa ai in cele din urma obsidian(P.S nu merge uneori.iti mai da si pietris)

| Mihaela_Claudia_Tudorache_1975 a răspuns:

Bună! Ai reusit sa rezolvi problema?