| ivangorobet a întrebat:

Salut la toti.mi-am facut si eu un server de cs.16 dar prietenii mei nu pot intra pe server. serverul l-am scos gata facut. am facut port forwarding pentru ca am un router acasa dar tot nu merge. deci am hotarit sa i-mi pun internet la cablu dar tot nu merge. ajutati-ma va rug.dau funda la cine ma ajuta cu adevarat.
id-ul meu de mess:gorobetivan

5 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Mai informează-te şi tu inainte să faci un server de cs, deci îţi faci un server îi adaugi pluginuri cu gag cu ban/destroy/slay/slap şi multe altele apoi mai lucrezi la el vezi ce-i mai trebui apoi hostează-l ca sa poată intra lumea pe el, hostul poate costa pe undeva de la 3€ până la 12€ şi protectia costă în jur de 3€ respectiv 10€ sau 12€. aşa că vezi ce faci cum faci îl hostezi ii bagi protecţie ca să nu poată fi floodat/picat şi chestii din astea apoi poţi intra liniştit pe el.
Multă baftă!

| ivangorobet explică (pentru raMLesS):

Da dar prima sa il hostez au incercat prieteni sa intre si nu pot... ajuta-ma te rog mult. adauga-ma pe mess

| raMLesS a răspuns (pentru ivangorobet):

Hostează serverul, altfel nu pot intra pe el.

| ivangorobet explică (pentru raMLesS):

Ma frate nu intelegi ca nu vreau inca sa il hostez si sa joc doar cu prietenii dar nu merge... ajutati-ma altineva.dau funda va rog mult

| raMLesS a răspuns (pentru ivangorobet):

Păi nu merge să joci cu prietenii dacă nu-l hostezi, dar mai există cred eu o variantă, uite incearcă aici : http://www.extreamcs.com/......-t830.html