| iGoxi a întrebat:

M-am reapucat recent de Metin2 si am vazut multi cu switchbotul pornit peste noapte numai ca PC-ul era stins sau setat pe vreun mod anume.
As vrea sa fac si eu asta dar nu pot am un laptop HP 250 G3 si optiunile sunt „Log Off" „Blocare"„Repornire"„Repaus"„Hibernare".
Care optiune de aici ar trebui sa mearga pentru "a stinge" laptopul dar switchbotul sa bonuseze in continuare?
App:am incercat repaus dar switchbotul nu mai bonuseaza cand se stinge ecranul...

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Au oprit doar monitorul.

| iGoxi explică (pentru Ineys):

Mie mi-au spus ca e o optiune ceva... happy

| Ineys a răspuns (pentru iGoxi):

Te-au mintit. Daca pui Pc-ul pe sleep sau orice alt mod, e ca si cum ar fi oprit. Programele se opresc si se repornesc automat cand il scoti tu din sleep... ti-am zis cel mai simplu opresti monitorul daca vrei sa consumi mai putin curent.
Incearca si cu "Blocare" dar nu cred.

| iGoxi explică (pentru Ineys):

Cum am mai spus am laptop.Cum opresc monitorul la el? Iti dau funda.

| Ineys a răspuns (pentru iGoxi):

Trebuie sa fie o combinatie de taste ( cel mai frecvent cu Fn ) nu stiu. depinde de laptop.
Uite aici niste "soft-uri" daca nu reusesti din taste:
https://www.raymond.cc/......cd-screen/