| tigrisorul a întrebat:

Mă ajutați va rog sa fac un server de metin fără hamachi. Sa îmi spuneți tot ce îmi trebuie și de unde descarc sau dacă ar putea sa mă ajute cineva și hostat

2 răspunsuri:
| Helper69 a răspuns:

Salut,

De obicei serverele de metin sunt hostate pe servere cu sistemul de operare FreeBSD. Este un sistem Unix, iti instalezi pe FreeBSD serverul de Metin apoi faci port forward la ip (din setari la modem). Sau iti cumperi un vps cu FreeBSD si il instalezi acolo folosind Putty (ai un avantaj, ala e ca ai IP static).

O zi buna,
-Helper69.

| Tigrisorul00 a răspuns:

Da înțeleg și sunt recunoscător dar pana sa ajung la hostat cum fac laughing)