| ColdSnap a întrebat:

Salut mi-am cumparat si eu unitate de calculator la mana a 2 a si am windows 7 pe ea dar metinul si san andreas mi se misca greu, in reluare dar Counter Strike-ul se misca bine.
Am: -placa video de 128 mb
-procesor 1.87 Ghz si e Core2Duo (presupun ca se dubleaza)
-2 GB ram si Hardul e de 160 Gb
Din cauza cui mi se misca greu jocurile? Placa video sau procesorul? Sau windowsul?

2 răspunsuri:
| AlexXD14 a răspuns:

Toate sunt slabe mai ales ramul si placa video... windows 7 nu este bun pentru tine(ia din ram si procesor) ia-ti xp si o sa mearga mai bine pe 32 bit

| ColdSnap explică (pentru AlexXD14):

Sti vreun program sau site de unde pot afla ce drivere imi trebuie? Ca eu am vrut sa bag XP dar nu am driverele la unitate. Ms de ajutor.