| liviu2001 a întrebat:

Mi-am downloadat Adobe flash player 11 si cand incerc sa-l instalez imi apare o fereastra in care scrie certificate authentication failed ce trebuie sa fac?

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in Internet Explorer, click pe butonul Tools(Instrumente), apoi click pe Internet Options(Opțiuni Internet).
2. Du-te la fila Conținut(Content), caută sub secțiunea Certificate(Certificates).
3. Click pe butonul de editori (Publishers).
4. Selecteaza fila Editori(Publishers) de langa (Untrusted) Neacreditat.
5. Selecteaza Publisher(Editori) pe care doresti să-l deblochezi și click pe butonul Șterge.

| liviu2001 explică (pentru neluL):

Eu am mozilla si nu corespunde
in cazul asta ce fac?

| neluL a răspuns (pentru liviu2001):

Nu conteaza ce browser folosesti sau ai folosit.E vorba de instalare sau de descarcare? Pentru Mozilla fa update la browser ->ultima versiune! Intra in Ajutor->Despre Firefox ->actualizeaza.
Inchide antivirusul si firewall-ul din windows la descarcare si instalare.
Adobe Flash Player. Il descarci de aici http://get.adobe.com/flashplayer/ Si debifeaza ceea ce-ti apare deasupra linkului de download! Vezi foto http://i.imgur.com/to4cu.jpg La mine a aparut McAfee dar la tine mai poate sa apara si google Chrome ->orice ar fi trebuie sa debifezi. Asa se instaleaza doar Adobe Flash Player. La instalare inchide toate programele + browserul. Succes!

| liviu2001 explică (pentru neluL):

Trebuie sa dezactivez firewall si antivirus cand instalez Adobe ca firefox este actualizat la ultima versiune si daca da trebuie spune-mi si cum se face te rog.

| neluL a răspuns (pentru liviu2001):

Te duci in Start->control panel->system and security->firewall ->aici il inchizi. Daca ai firewall la antivirus ->inchide-l si pe acela(pana descarci si instalezi) sau inchide antivirusul cu totul.