| aRgonel a întrebat:

Salut, mi-am instalat minecraft-ul si nu imi merge intru in el apara logo-ul de la MOJANG si dupa iese. Am 1 gb rami, Placa 128 mb ATI Radeon. Am facut si update-ul nou, dar tot nu merge. Va rog sa ma ajutati dau funda!

4 răspunsuri:
| HaoseBrap a răspuns:

Ai Java instalat?

| aRgonel explică (pentru HaoseBrap):

Da

| HaoseBrap a răspuns (pentru aRgonel):

Daca ai pus ceva moduri intra la Start => Run => scrie %appdata% si enter => Minecraft => bin => deschizi minecraft.jar cu 7zip sau winrar => sterge Metainf. Daca nu merge nici asa, s-ar putea sa ai placa video cam slaba si il scoate fortat. Totusi daca ai Windows-ul pe x64, incerca sa cauti Java x64 ( chiar daca nu cred ca exista ).

| HaoseBrap a răspuns (pentru aRgonel):

Sau incerca cu MC-ul asta http://bit.ly/OcfFsA, dupa ce il instalezi ruleaza versiunea pentru 1GB ram