| AlexTrUK a întrebat:

Nu de mult mi-am reinstalat windowsul ( windows 7 32bit) si cand vreau sa instalez un joc si sa-l deschid imi zice ca jocul nu este compatibil cu versiunea de windows. Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| DuDDy24 a răspuns:

Propoabil jocul e prea vechi, si mie mi s-a mai intamplat. Eu am reusit sa rezolv problema asa: dai click dreapta pe executabilul jocului-> compability,->"run this program in compatibility mode with" si selectezi "Windows xp service pack 3".
Asa am reusit sa rezolv problema, dar nu iti pot garanta ca si la tine va mergewinking

| AlexTrUK explică (pentru DuDDy24):

Nu-mi da windows xp, ci doar windows server 2008, windows vista pack 1 si pack 2, si windows 7

| DuDDy24 a răspuns (pentru AlexTrUK):

Seteaza pe windows vista... E destul de ciudat ca si eu am windows 7 si pot selecta xpthinking

3 răspunsuri:
| LoveisLouder44 a răspuns:

Poate ca nu merge pe win-ul tau.
Eu am tot win 7 si tot asa am patit si eu. Sau poate e vechi jocul, sau e ceva...Nu stiu. Da-i un restart
la pc si joaca alt joc.
Funda! happy