| Dragos1234214 a întrebat:

Salut, nu sunt sigur ca am ales categoria buna, dar sper ca da. Am un laptop Asus, cu procesor i7-7500U de 2, 70 GHz si o placa NVIDIA GeForce 940MX de 2GB. Cu toate acestea, pe anumite jocuri cum ar fi World Of Tanks la care recomandatele sunt Processor: Intel Core i5-3330 si GeForce GTX660 (2GB) imi duce doar pe low. De la medium pana la high sau very high merge cu lag. Nu inteleg de ce. Imi poate oferi cineva un raspuns? Dau funda

2 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Pai ai specificatiile mai slabe
Acel 940Mx este echivalent cu un gtx 460
Iar acel i7 este ok, dar placa video nu este suficient de puternica!

| Dragos1234214 explică (pentru alexboss2020):

WoT a fost un exemplu. Face asa la majoritatea jocurilor