| Vider a întrebat:

Salut, pentru a intra la o facultate de automatica si calculatoare trebuie sa urmez neaparat un profil de matematica-informatica intensiv sau pot urma si alte profile? Vreau sa fac jocuri si oricum nu cred ca mi-ar trebui neaparat o facultate pentru ca acum (la 14 ani) pana ajung la facultate pot fi cu mult peste nivelul de admitere daca invat de pe internet, de unde pot lua orice informatie vreau.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Automatica si Calculatoare nu te obliga sa ai un anumit profil. Doar note bune, bacul luat si media buna (sunt locuri si la taxa daca iti permiti).

| GEBAN80 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci la un joc vreau și eu că tine dar la joc depinde ce vrei să-l faci dor no sa faci tot jocul dacă vrei sa creezi personaje du-te la arte sper că te-am ajutat da-mi și mie daca găsești un răspuns