| TeoCata1804 a întrebat:

Pot rula GTA V cu urmatoarele specificatii?
-8 gb ram
-2 gb video memory
-Intel core i5 2700u 2. 5ghz dual core
-1 tb hdd
-Windows 10
Poate merge pe low medium?

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Http://www.systemrequirementslab.com/cyri Testeaza aici daca si cum "ti-ar merge".

| Kushhh a răspuns:

Banuiesc ca placa video este 940mx. Iti duce cam in 40 fps cu setarile facute de geforce experience ( normal - high ). Pentru asta ar fi ok sa-i faci downgrade la Windows 7 sau upgrade cu un SSD pe care sa-ti pui doar windows-ul happy

| UchihaItachi1303 a răspuns:

Depinde ce placa video ai, daca o ai pe cea integrata in procesor, sau pe cea dedicata, banuiesc ca din ce-ai spus ai un laptop, trebuie sa te uiti la benchmark-uri pentru ambele placi video, si sa vezi daca poti sa il rulezi. Iti recomand ca pe viitor sa iti schimbi in loc de DVD-Writer (daca ai) sa iti pui HDD-ul cu un adaptor (adaptorul e undeva la 50-60 de lei) si sa iti pui in loc de HDD un SSD. Iti v-a creste viteza laptop-ului cu mult mai mult.

| TeoCata1804 explică (pentru UchihaItachi1303):

Placa video este dedicata si este nVIDIA

| LUCI345 a răspuns:

Cauta pe google can you run it. Iti cere sa descarci o aplicatie fara virusi(o am si eu) si iti citeste toate componentele intri din nou pe site si cauti Grand Theft Auto V si dai click pe can you run it si vezi daca iti merge