| TheBoyTheCool24 a întrebat:

Salut, puteti sa-mi recomandati o placa video pentru gaming buna? Buget : 300 lei...
Eu as vrea sa cumpar placa asta : http://www.emag.ro/......DDS4QBBBM/
Este buna pentru gaming ( jocuri ), imi puteti da un sfat?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu iti recomand asta: http://www.emag.ro/......DN87JBBBM/
Este mult mai buna. Frecventa procesorului, frecventa de memorie si tehnologiile implementate.

| XPraFF a răspuns:

Frate in aceeasi situatie am fost si eu, Gt 730 nu e buna pentru gaming! un minim Gtx 750 cum am eu, te rog asculta-ma, pentru 200 de lei e dif ca de la cer la pamant, pe gt730 iti merg jocuri gen Cs, metin, si mario...iti recomand Gtx 750 de 1-2 gb tot pe eMAG la 530 de lei...
Vreau sa vad sistemul tau, zi-mi ce componente ai in pc, ca daca le ai bune si iti iei palca asta, sa nu iti traga in jos...sa vad ca poate gasesc o placa de 300 de lei cat de cat sa te joci jocuri la low...astept reply!

| TheBoyTheCool24 explică (pentru XPraFF):

Pai am un Diablo Gamer Xtreme X3, cu un procesor Amd Athlon II X3, o placa Video Amd Radeon HD 5450, RAM 4GB...