| anonim_4396 a întrebat:

Salut recen mi-am luat un microfon 'Genius' de la Altex si mi se aude un bazait pe fundal acest micorfon este al 2-lea si tot bazait se aude.

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Reinstalare?
Click pe Start, RUn, scrii "mmc devmgmt.msc" dai enter, cauți Sound, video and controllers și apoi cauți placa ta de sunet, îi dai click dreapta Uninstall.
Apoi iarăși click dreapta, Properties, Details, selectezi Hardware ID, copiezi prima care-ți dă COPY și dai PASTE pe google. Îți va da pe acolo vreun site.
ASta e dacă nu mai ai driverul. Dacă îl ai pe vreun CD/DVD nu-l mai cauți pe net.
Vezi și cu device doctor.

6 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Vezi dacă ai bifată opțiunea Boost sau dacă o ai dată la maxim.
Control Panel> Sound> Recording, dublu click pe Microphone> Levels.
Dacă nu, reinstalezi driverul pentru sunet.

| anonim_4396 explică (pentru DDCC):

Spune-mi te rog cum reinstalez driverul pentru sunte ca eu sunt cam noob si nu prea stiu... am Laptop Toshiba Satelite Pro

| anonim_4396 explică (pentru DDCC):

Si cum reinstalez driverul pentru sunte ca eu sunt cam noob si nu prea stiu... am : Laptop Toshiba Satelite Pro

| DDCC a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia drp.su 12.3 FULL și te rezolvă cu toate driverele.

| anonim_4396 explică (pentru DDCC):

Incerc si dupa revin cu un mesaj

| anonim_4396 explică (pentru DDCC):

Nu a mers imi poti spune te rog cum reinstalez driverul pentru sunet! MS

| DDCC a răspuns (pentru anonim_4396):

Reinstalare?
Click pe Start, RUn, scrii "mmc devmgmt.msc" dai enter, cauți Sound, video and controllers și apoi cauți placa ta de sunet, îi dai click dreapta Uninstall.
Apoi iarăși click dreapta, Properties, Details, selectezi Hardware ID, copiezi prima care-ți dă COPY și dai PASTE pe google. Îți va da pe acolo vreun site.
ASta e dacă nu mai ai driverul. Dacă îl ai pe vreun CD/DVD nu-l mai cauți pe net.
Vezi și cu device doctor.