| anonim_4396 a întrebat:

Recent am cumparat telefonul Allview Viper S iar cand vreau sa downloadez jocul Asphalt 8 imi spune ca nu este compatibil telefonul ceea ce nu este adevarat. Sunt destul de sigur ca respecta cerintele. Ce ar trebui sa fac? (Funda)

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ia alt telefon. Daca muschiu' lu Asphalt 8 nu vrea, nu vrea. Vezi daca poti sa faci update la Android, poate de asta face figura.

| stefanvladvlad a răspuns:

Asa ma chinui si eu cu subwai surfers...
nu poti sa faci decat sa astepti pana fac astia jocul capabil cu mai multe versiuni de telefoane sau sa cumperi altul

| AlexisZLS a răspuns:

Am avut telefonul si nu merge
pentru ca rezolutia telefonului este
prea mica si Asphalt 8 nu accepta
decat telefoane mari si cu Android care au
versiunea mare si la telefoanele Windows Phone.
Ca mie de exemplu eu am Nokia Lumia 630 si Asphalt 8
imi merge perfect.Iti recomand telefoanele de tip Nokia Lumia
(fara 520) Samsung Galaxy S4 si S5

| xLucky a răspuns (pentru AlexisZLS):

Pe site-ul oficial arata ca merge Asphalt 8 pe el.

| mariuserap1996 a răspuns:

Salut si eu am exact problema ta am Allview viper e 8 gb flas memori 1 gb ram acum 3 luni mi-a mers jochul perfect si amu am dat sa mi-l instalez iar âmi spune ca nu-i compatibil aceasta treaba este din vina lor au sticat tot cu ultimul update din 2014 am avut pe calculator jocu salvat cu versiunea cea dinainte sal strice mi l-am instalat si merge perfect daca al vrei contacteaza-ma pe aldea12334@gmail.com

| xLucky a răspuns (pentru mariuserap1996):

Ti-am trimis mail, astept.