| Cristi1305 a întrebat:

Salut, recent cand ma conectez de pe laptop la routerul wifi, si intru pe google, Imi apare ca nu exista conectiune la internet, dar pe telefon merge. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Control Panel\Network and Internet\Network Connections
Apesi click dreapta pe conexiunea curenta -> Proprietati -> IPV4 ( Internet Protocol Version 4 ) -> Proprietati -> Use the following DNS :
Prmary 8.8.8.8
Secundary 8.8.4.4 ( astea sunt serverele DNS de la Google )
Save.

5 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Seteaza serverul DNS manual la 8.8.8.8.

| Cristi1305 explică (pentru PainTech):

Ăăă, ok dar, cum fac asta?

| PainTech a răspuns:

Daca asta nu functioneaza deschide comand prompt ( Apesi Win + R si scrii cmd), tastezi urmatoarele comenzi.
ping www.google.com
ping 192.168.0.1

Imi spui ce ti-a aparut pentru fiecare ( ultima parte ma intereseaza, "Ping statistics for..." )

| Daktary a răspuns:

Vezi daca data este corecta.

| Cristi1305 explică (pentru Daktary):

Da, data este corecta, dar tot nu merge sad