| Xpeedo a întrebat:

Salut, recent jucasem SA:MP si deodata mi se facea ecranu negru si revenea la loc, si tot asa, dupa asta SA:MP-ul a primit o eroare de tip 'Don't send' si o eroare decimala 0xblablabla. Bun dupa am incercat sa il redeschid si se deschidea in single player, am observat ca si in single player facea tot asa. Bun dupa asta, am observat ca la rezolutie acolo, el e dat pe 4 biti? Eu am ultimul driver instalat de la placa video dar, cand dau restart, totul revine la normal, iar dupa un timp iarasi se face pe 4 biti. O solutie ar fi ok.

13 răspunsuri:
| TheTimeKiller a răspuns:

Reinstaleaza directx si driverele placii video.

| Xpeedo explică (pentru TheTimeKiller):

Am incercat, dar vad ca ruleaza pe default vga si am primit o eroare precum ca windows-ul meu e mai nou decat driverul de la placa video, ceva de genu.si acum rezolutia e -1 by -1

| TheTimeKiller a răspuns (pentru Xpeedo):

Nu stiu cum e la AMD, dar daca ai nVidia, intri in nVidia control panel si selectezi placa video dedicata. Daca ai windows

| Xpeedo explică (pentru TheTimeKiller):

Degeaba, da am nVIDIA.

| TheTimeKiller a răspuns (pentru Xpeedo):

Poate s-a dus placa video. Si a mea e pe moarte, ecranul incepe sa ia o nuanta de rosu dintr-o data.
Dar totusi, ai putea incerca o reinstalare windows, cine stie ce o avea.

| Xpeedo explică (pentru TheTimeKiller):

Am reinstalat windows-ul, am uitat sa precizez

| TheTimeKiller a răspuns (pentru Xpeedo):

Atunci, placa video e moarta.

| Xpeedo explică (pentru TheTimeKiller):

Nu are cum, inca e detectata. Deocamdata nu a luat nici o nuanta de rosu. Placa are 10 ani si a mers perfect.

| TheTimeKiller a răspuns (pentru Xpeedo):

Cred ca esti trol, placa de 10 ani si ai pretentii sa mai mearga? Pe a mea o am de 2 si e pe duca(e low end).

| Xpeedo explică (pentru TheTimeKiller):

Placa mea video: nVidia geForce 5500 fx

| Xpeedo explică:

Am uitat sa precizez: dupa ce dau restart, totul revine la normal, dar dupa iarasi revine la starea ei de 4 biti.

| Bro69 a răspuns:

Verifica placutele de ram cu un program de testat apoi reinstaleaza jocul de asemenea daca tot nu merge reintaleaza windowsul daca tot asa face schimba placa video.Succes!

| Xpeedo explică (pentru Bro69):

Eroarea: The currently selected graphics display driver can not be used. It was written for a previous version of windows, and is no longer compatible with this version of Windows. The system has been starting the default VGA driver. Please contact your hardware manufacturer to get an upgraded driver, or select one of the Microsoft provided drivers,