| mdyspania a întrebat:

Se poate sa upgradez versiunea de x32 a WinXp la cea de x64, fara a sterge din date? Sau pot doar sa instalez inca o versiune de windows,separat,si sa o bootez pe aceea, daca vreau sa-mi ramana integral datele?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Daca ai pc-ul impartit in 2 cum ar fi : C si D atunci datele de pe D NU se vor sterge deci poti reinstala windows care vrei. Daca ai numai C atunci salveaza datele pe ceva : HDD exterior, stick, dvd etc apoi poti instala windows!
Bafta!