| Furti a întrebat:

Sunt pe aici fani ai jocului The Walking Dead? Daca da, atunci care este personajul vostru favorit? de ce?
Ce ending ati ales la sezonul doi? In cine ati avut mai multa incredere? In Kenny sau in Jane?

3 răspunsuri:
| Furti explică:

Eu cand l-am vazut pe Kenny atacand-o pe Jane am crezut ca il pierdusem definitiv asa ca am ales sa-l omor pentru a ii salva viata lui Jane.
Initial credeam ca Jane a fost atcata de zombi si pierduse copilul...nu ca totul a fost doar teatru.
Insa dupa ce m-am intors cu ea la masina si am vazut copilul acolo... nu pot spune ca am fost mandru de ea, insa nu am lasat-o singura deoarece intodeauna am crezut in a doua sansa asa ca am ales sa merg cu ea.

Intodeauna am incercat sa ii impac pe amandoi dar nu s-a putut. Cu Kenny era o poveste lunga deci clar m-am simtit atasat de el iar cu Jane am ales sa fiu foarte prietenos ca sa descopar de ce doreste sa fie asa "lone wolf" si am ajuns sa o apreciez pentru felul ei de a fi...dar nu sa o admir.

Iar personajul meu favorit este Clementine... inca din primul sezon am simtit ca o simpatizez chiar din clipa in care am intalnit-o... probabil datorita inocentei ei. Iar in al doilea sezon am fost foarte surprins sa vad cat s-a putut maturiza si am apreciat-o si mai mult.

| iStarry a răspuns:

Buna ^.^
Eu l-am salvat pe Kenny pentru ca Jane a mai parasit grupul odata si nu aveam incredere in ea.Plus ca, ea l-a ascuns pe AJ intr-o masina si a spus ca de fapt a murit doar pentru a-l testa pe Kenny, deci si-a cam "cerut-o". Apoi am ales sa raman cu Kenny.
Personajul meu preferat e Clementine pentru ca, desi e doar un copil, se comporta ca un adult.

| rafael96 a răspuns:

Eu l-am ales pe Kenny pentru ca Clem il cunoaste de mult timp si tot timpul a avut grija de ea si altceva nu stiu ce sa zic. happy
Personajul meu preferat este si va fi Lee.