| L0v3isTheWaY a întrebat:

Salut,TPU!
Acest laptop este bun pentru gaming?
http://www.altex.ro/......3-free-dos

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Da! Iti vor merge toate jocurile pe el dar din pacate astfel de laptop-uri nu rezista prea mult la jocuri, adica dupa 1 ora maxim 1 si 30 min, se incalzeste si se inchide!
Laptop-urile pentru jocuri pe care sa mearga jocurile fara probleme, incep de la 50 de mil. bani vechi! Bafta!

| L0v3isTheWaY explică (pentru lpavel):

Daca folosesc un ventilator ca acesta crezi ca se va mai inchide asa repede?
http://www.altex.ro/suport-laptop-deepcool-n200-15-6-usb-negru

| lpavel a răspuns (pentru L0v3isTheWaY):

NU! Va tine cu 15-20 minute mai mult, dar tot se va inchide! Poate te intrebi de unde stiu? Ei bine, am avut asa laptop-uri vreo 5 si am incercat toate posibilitatile, toate cooler-ele, NICIUNUL NU A FOST BUN!
Imi prelungea timpul de jucat cu maxim 45 minute - facea asta care are 3 cooler-e (ventilatoare)!
Pana la urma am cumparat eu un ventilator mare, de care se foloseste la toalete, i-am facut un suport si atunci mergea, nu mai aveam treaba cu el, dar apoi m-am plictisit de inventia asta si am cumparat un alt laptop la 70 mil., de atunci nu mai am nici o problema, merge ca uns, nu se incalzeste sau chiar de se incalzeste eu nu simt asta la jocuri, si binenteles jocurile le joc pe high!
Deci c-am asa sta treaba, faci cum vrei! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Este peste medie, i5 este un super procesor, memorie RAM ai suficienta, placa video este buna. Vor merge jocurile! Vezi ca este fara sistem de operare (free-dos). Va trebui sa instalezi tu sistem (WIN 7 sau 8) pentru a putea face gaming.
Spor si noroc bun!