| ionutz9912 a întrebat:

am descarcat minecraft, l-am insalat, iar cand dau pe shortcut (sau launcher cum vreti sa ii spuneti), imi apare logo-ul (MINECRAFT) iar apoi nu se intampla nimic, adica nu se deschide minecraft-ul, am incercat sa schimb java dar nimic, daca ma puteti ajuta dau funda!

9 răspunsuri:
| BlackzHD a răspuns:

Si eu am avut problema, sunt mai mult ca sigur ca il ai pe cel de la TeamExtreme, cel mai bine ar fi sa iti iei cont premium, cu ala nu ai probleme, costa doar 90 de lei happy.

| ionutz9912 explică (pentru BlackzHD):

Da, exact de acolo il am dar, problema e ca nu imi convine sa dau 90 de lei pentru un cont pe minecraft, cu acei bani am alte planuri dar in fine, stiu ca am mai avut o data probleme aceasta si i-am dat de cap, dar acum nu mai stiu, inca mai astept raspunsuri.

| TechGuyTpu a răspuns (pentru BlackzHD):

Si ce se intampla daca il cumpara? Iese o mana din monitor si incepe sa repare pe acolo tot?

| TechGuyTpu a răspuns (pentru BlackzHD):

Instaleaza java, driverul placi video

| ionutz9912 explică (pentru TechGuyTpu):

Am instalat java iar driverul placii video e instalat demult, am incercat, dar nimic... straight face

| BlackzHD a răspuns (pentru TechGuyTpu):

Nu, dar mc-urile care le gasesti in general pe google sunt buguite.

| TechGuyTpu a răspuns (pentru BlackzHD):

Unde vezi tu bug in mc asta? Sau altele?

| BlackzHD a răspuns (pentru TechGuyTpu):

Asta este tot un bug omule de la launcher, taci din gura daca nu stii diferenta dintre un joc piratat si unul cumparat.

| TechGuyTpu a răspuns (pentru BlackzHD):

Imi pare rau sa iti zic, dar chiar stiu mai bine ca tine diferenta pe de alta parte tu nu cred ca sti ce inseamna "pixel format acceleration" adica problema ce o are tipu