| mortex100 a întrebat:

Am deschis un server de metin2 hostat la pretul de 67 E, miau trimis pe contul de la host un mesaj cu datele de la navigat si de la putty
Cand intru in putty cu root si parola, ami zice asa :
Salut si bine ai venit!

IMPORTANT! LcSNet nu este responsabil de modificarile pe care
le veti face aici asa ca, grija mare!

Lucruri pe care trebuie sa le stiti:

* Serverul Metin2 se afla aici: /usr/home/game/
* Clientul serverului il gasiti aici: /usr/home/client/ (cititi fisierul cu instructiuni)
* Pornire server Metin2: sh start.sh (din /usr/home/game/)
* Oprire server Metin2: sh stop.sh (din /usr/home/game/)

Dupa comanda de oprire verificati tot timpu daca toate procesele serverului au fost oprite!
Pentru a vedea procesele care ruleaza pe server folositi comanda: ps -aux
Procesele cu./game./db./auth tin de serverul de Metin2, daca ati oprit serverul acestea
NU trebuie sa existe in lista de procese.

In cazul in care nu au fost oprite toate procesele folositi comanda: kill -9 PID
(pid-ul il gasiti in lista de procese. Fiecare proces are propriul lui PID)

Daca intampinati probleme ne puteti contacta prin tickete de suport pe lcsnet.ro
(deschideti ticket dupa ce va autentificati cu contul pe care aveti acest serviciu)

Am cateva intrebari.
1. Unde este /usr/home/game sau /usr/home/client alea? Nu prea le am cu astea.
2. In mesaj miau mai zis asa : Atasat regasiti arhiva cu fisierele care trebuie inlocuite in client.
Clientul il descarcati de aici: http://metin2. lcsnet.ro
Dupa ce la-ti descarcat copiati din arhiva atasata client.exe si inlocuiti in client dupa care fisierele pack le copiati in directorul pack.
Cu stima,
LcS Net

Deci chiar nu inteleg nimic! Am descarcat clientul de la metin2. lcsnet.ro, nu gasesc niciun client.exe si tot ce mai zice acolo

3. Cum sa fac homepage? Am luat un homepage depe net, uitati www.metin2.csnext.ro, dar nu stiu cum sa pun clientul de la sv [ care nici nu-l am ] sa al descarcati de acolo, sau cand te inregistrezi sa se inregistreze pe sv meu.

Va rog care ma poate ajuta sa ma contacteze la id danutstalistu sau sa ami lase niste raspunsuri aici! Daca ma ajutati sa deschid serverul, aveti garantat un post de GM! + funda

Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Raducan_David_1994 a răspuns:

Salut, daca mai iei host te pot ajuta eu la multe

| Oancea_Iacov_1998 a răspuns:

Cauta-ma pe skype : kazre. kazew1 [Owner]Hitanu si eu am un server si te pot ajuta.