| DarkusXD a întrebat:

de curand un prieten si-a facut un server de metin2 si ma roaga sa il ajut cu un client, am un client 2012 si nu stiu ce fisiere trebuie sa mut din pack. de obicei eu aveam clientul de la EnergyMetin2, daca voiam sa intru pe alt sv,doar copiam fisierele root.eix si root.epk, si imi mergea, mentionez ca root-urile din pack-ul lui sunt root.m2a si root.m2x,pe acel client cand bag un fisier de genul "root.eix si.epk" imi spune vei fii conn la sv,si dupa err conect la sv, desi sv este on, dar pe mine ma intereseaza cum fac ca orice client sa mearga pe sv lui? big grin

Funda cel care raspunde corect tongue

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Majoritatea clientelor sunt la fel,dar daca te legi de root/locale o sa-ti dea crash-uri. Cel mai bine le decriptezi,pui in root ip-ul lui si atat. Plus ca depinde si de game, de pong-ul game-ului, nu merge sa fie universal, unele au un pong anume, trebuie sa modifici si pong-ul din executabil. Nu o sa-i mearga serverul pe orice client, decat pe cele cu starter/mc (mai toate) in general. O sa mearga pe mulet cliente, dar nu pe orice client.

| DarkusXD explică (pentru CM7YRE):

Am modificat ip-ul in root si cand vreau sa ma loghez, pe orice client imi da eroare la conectare, dar pe clientul lui nu imi da :O

| CM7YRE a răspuns (pentru DarkusXD):

Varinate probabil: versiune diferita de game/fisiere sau pong.