| Marcus20 a întrebat:

am facut de curand rank Silver Elite Master pe CS:GO.Cum pot sa avansez de la silver elite master la Gold Nova 1? Dau funda cel mai bun raspuns.Bafta

Răspuns Câştigător
| Robert2580 a răspuns:

Trebuie sa castigi competitive, dar ai grija ca daca castigi foarte multe si pierzi unul sistemul de ranked e cam aiurea si poti lua rank down

| Marcus20 explică (pentru Robert2580):

Mersi,ai funda.Si am inca o intrebare, daca joc doar pe dust 2 pot avansa de la silver elite master la gold nova 1?

| Robert2580 a răspuns (pentru Marcus20):

Da

4 răspunsuri:
| DA1234 a răspuns:

Trebuie sa castigi competitive si sa ai scoruri bune. Cu cat ai mai multe mvp-uri intr-un meci, cu atat trebuie sa castigi mai putine meciuri.

| Alexandru_Alex_1981_CPam a răspuns:

Salut! Eu sunt in silver 3 si am 17 comp castigate.La 20 competitive castigate, silver 4, dupa la 30 silver elite master, dupa la 40 competitive castigate, gold nova 1, trebuie sa castigi cat mai multe meciuri competitive pentru a avansa in rank.Bafta!