| LoDeX a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Deci. Cand deschid un server dedicat pe cs imi scrie ip-ul fals de la router adica 192.168.10.101 ( am router TRENDnet TEW-651BR ) si nu merge sa se conecteze nimeni la server!
Am incercat sa fac port forwarding asa : am intrat la Acces >- Virtual Server - aici am dat Enable,
am scris la nume : HLDS,
Protocol : TCP,
Private Port si Public Port : 27015,
la LAN Server : 192.168.10.101 (ip-ul pc-ului)
si am dat Add.
Dupa am dat la
Acces >- DMZ - aici am dat Enable si am scris ip-ul pc-ului (192.168.10.101) si am dat Apply!

Dupa toate acestea... cand deschid serverul dedicat imi da tot acelasi ip (192.168.10.101) si tot nu se poate conecta nimeni la server!
Va rog ajutati-ma! Ce sa mai fac? Sau care e problema?
Dau FUNDA + VOT!

1 răspuns:
| XCalinStelistuX a răspuns:

Nu merge pe router