| Daragangabriel10 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Mi-am instalat minecraft-ul si am incercat sa imi instalez moduri, am instalat forge-ul,am creat folderol Mods dar daca incerc sa intru pe forge imi da eroarea Game Outpu. Iar pe mineshafter il deschid, selectez versiunea dar nu se mai deschide minecraftul. O fi ceva de la windows (10)

1 răspuns:
| Veerra a răspuns:

Ținând cont că ai Windows 10, s-ar putea și nu prea.
În primul rând trebuie ca forge-ul să aibă aceiași versiune ca și modul. Dacă acest criteriu e bifat, încercă alt mod, acesta ar putea provoca crack la launcher. (Sau dacă ai mai multe, începe a le lua la puricat, unul câte unul, sau câte doua, sa vezi dacă funcționează toate.
Dacă nici asta nu merge, du-te pe pagina oficială, http://files.minecraftforge.net, și la versiune dorită de tine alege-o pe cea recomandată, sau cea mai nouă.
Bafta.