| EdynatorBest a întrebat:

Am nevoie de maxim ajutor, va fi ziua mea si tata ma pune sa aleg ori intre ps move ( eu am ps3 modat jb 3.55 ) si Diablo 3. Mie imi plac ambele..va rog spuneti-mi ce ati alege vli si de ce? cel care ma va face sa cumpar cel mai bun dintre cele doua va primi funda iar restul raspunsurilor vor primii vot.
Va Multumesc pentru ajutor.

4 răspunsuri:
| Moldoveanul a răspuns:

Problema aici e ca alegerea pare usoara, dar te asigur ca nu e asa.
Daca e sa mergem pe prima varianta (PS Move), majoritatea jocurilor fabricate pentru PS Move sunt ori vai de steaua lor, ori nimeni nu a auzit de ele (am spus majoritatea, nu toate). In afara de exceptionalele Heavy Rain, Little Big Planet 2, Portal 2, Infamous 2 si alte cateva care le poti numara pe degete, nu prea mai ai de unde sa alegi. Deasemenea, sunt putine la numar, iar asta o sa iti dea batai de cap in alegerea unui joc.
Daca luam in vedere varianta a doua (Diablo 3), atunci trebuie sa te uiti la asta: http://www.metacritic.com/game/pc/diablo-iii.
Dupa cum vezi, utilizatorii nu au primit jocul cu urari si cantari. Unii vor spune ca cei care au dat note rele sunt trolli, dar inainte de asta, ii sfatuiesc sa se uite la numarul voturilor din partea consumatorilor. Daca faci o medie, inseamna ca ori 3/4 din utilizatori mint si sunt iresponsabili, ori ca poate ei chiar au dreptate.
Eu zic sa te gandesti foarte atent la ce am scris aici (sper ca nu am scris degeaba) si sa te orientezi, bineinteles, daca e posibil, si in alte parti.

| EdynatorBest explică (pentru Moldoveanul):

Multumesc de rapsuns,, moldoveanul,, voi lua in considerare si cea ce ai spus.
P.S. eu chiar nu stiamn ca portal 2 merge si pentru ps move
. Numai te-as ruga sa imi spui concret care ti l-ai lua tu dand la o parte si ce zic alti. Eu am jucat diablo3 beta si mi-a placut muult. Dar imi place si ps move si chestia asta ma tot freaca.
oricum multumesc pentru raspuns

| Moldoveanul a răspuns (pentru EdynatorBest):

Scuze daca am intarziat cu raspunsul, dar am fost plecat undeva (nu conteaza unde).
Daca ar fi sa aleg intre PS Move si Diablo 3, as alege PS Move. Ce m-a apropiat mai mult de PS Move (si m-a departat de Diablo 3) a fost pretul. Eu nu cred ca e normal sa pui pretul unui joc, care nu e cine stie ce revelatie, aproape acelasi cu un add-on care iti permite sa te joci intr-un mod nou si inovator. Pe langa, te mai poti lauda ca nu stai degeaba (faci miscare).
Asta e parerea mea.
Nota: Am folosit pretul kit-ului PS Move Starter de pe eMAG (http://www.emag.ro/......SO-9149774

| LoLoEup a răspuns:

Eu as alege ps move deoarece iti da mai multe avantaje...