| Wolf2305 a întrebat:

Am o intrebare, am un procesor AMD Athlon II X3 450 de 3. 00ghz si as vrea sa stiu::: 1. daca deblochez al-4-lea CORE performanta in gaming ar fi imbunatatita si apoi cati ghz ar avea procesorul? iar 2.Mentionez ca am placa video MSI Radeon 6670HD 1Gb[1024mb],ram 4gb, putere sursa 420w si un monitor FULLHD 1080p cam ce jocuri si in ce setari ar rula? [GTA 4 FIFA 12, 13, GTA 5 ]?

Răspuns Câştigător
| AlinKun a răspuns:

Da performanta in gaming e imbunatatita circa 30% asa nu are treaba deblocajul cu frecventa acestuia eu detin un athlon x3 450 momentan il tin standard dar a fost si deblocat al 4-lea core toate functionau la 3. 2ghz performanta ridicata poti rula orice joc la o rezolutie maricica decent zic eu

| Wolf2305 explică (pentru AlinKun):

Multumesc asteptam raspuns de 2 zile la intrebarerolling on the floor

1 răspuns: