| MinecrafTn a întrebat:

Am o mare problema cu minecraft, cam mica, dar o numesc mare, din cauza unui bug, sau a altei chestii. Am o problema la a doua "misiune", ma pune sa aleg ce vreau sa creez, tarnacop, sabie sau... numai stiu. Si la fiecare imi spune ca pot creea cu niste lemne si niste paie, problema e ca nu stiu unde gasesc paie! Am cautat peste tot, cred ca am spart orice, e vreun craft pentru paie? Lasati un raspuns. Dau funda!

2 răspunsuri:
| vladut9312 a răspuns:

Alea nu-s paie sunt lemne taie copaci si ce-ti trunchiul acela il pastrezi, intri la inventar si il transformi in lemn. Daca nu sunt sigur ca confuzi paiele cu betele!

| MinecrafTn explică:

Da, ma bete! Scuze... deci, am niste pasi pentr tine. 1. Incearca sa vorbesti romaneste, cat de cat. 2."Ce-ti trunchiul"? Invata sa scrii toate cuvintele. 3. Raspunsul tau nu este de ajutor, am incercat. Sa dea si altcineva raspuns. Aaaa si apropo, apucate de creative sau lasate.