| mynasca12 a întrebat:

AM O PROBLEMA
AM INSTALAT METIN2.RO IAR CAND INCERC SA INTRU IN EL IMI DA O EROARE : CANNOT FIND 'python27.dll'.Please/ reinstall this application :" nu stiu ce sa ii fac. am re-instalat clientul... am descarcat phyton27.dll si l-am inlocuit cu cel din client..si tot nu merge crying pls help. funda

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Intri aici : http://www.dll-files.com/ si descarci acel dll. ( vezi ca este arhivat, il dezarhivezi ) Ce este in acea arhifa copiaza in folderul system32.

| Vanqu1sh a răspuns:

Phyton27.dll nu trebuie sa il pui in clientul jocului ci trebuie pus in :
C:\Windows\System32 (Windows XP, Vista, 7, win 8)
In cazul in care nu merge deschizi cmd (command prompt) apesi enter si dai paste la asta " regsvr32 python27.dll "+enter (fara ghilimele ) si ar trebui sa mearga. Bafta!

| mynasca12 explică (pentru Vanqu1sh):

Vanqu1sh am incercat ambele metode si tot nu functioneaza... uite ce da la a 2 metoda http://i59.tinypic.com/2cxi6mh.jpg

| Vanqu1sh a răspuns (pentru mynasca12):

Uita-te in programele instalate si dezinstaleaza tot ce ti se pare suspect, eventual ia si directx dupa siteul de la Microsoft si instaleaza'l. Daca nu mai bine ai instala windowsul din nou si de preferat sa fie 7 sau 8.1. Sunt mult mai bune.

| GeorgeeFLMCMXCIX a răspuns:

Ai direct X?