| BauturaNeAlcoolica a întrebat:

Am o problema atunci cand inregistrez cu Fraps. Dupa ce termin de filmat video-ul nu are sonor, dar cand am pus microfonul langa boxa se auzea dar nu prea clar, am cautat un raspuns dar nu am putut rezolva problema. Ajutati-ma va rog!

5 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Intra in fraps>Movies bifeaza Record external input.

| BauturaNeAlcoolica explică (pentru TechGuyTpu):

La Sound Capture Settings: ''Record sound'' si in dreapta mai sunt doua casute ''Detect best sound input'' si ''Use Windows input'' pe asta o am eu bifata

| BauturaNeAlcoolica explică (pentru TechGuyTpu):

Nu imi arata Record external input.
FRAPS: Movies: ''Record sound'': >Detect best sound input
>Use Windows input (Pe asta o am bifata)

| TechGuyTpu a răspuns (pentru BauturaNeAlcoolica):

Atunci verifica daca ai microfonul bagat bine apoi du-te in control panel>hardware and sound>sound>recording si bifeaza aia care o foloesti tu(adica set as default) si dupa mai incearca cu fraps

| BauturaNeAlcoolica explică (pentru TechGuyTpu):

Am Windows XP SP2
Control Panel: sounds, speech and audio devices am dat la Audio si la Sound Recording am bifat Realtek HD Audio Input(microfonul).
Sper sa mearga si te alegi cu funda happy