| DenisCrista a întrebat:

Am O Problema
Cand incerc sa intru pe alt minecraft in afara de cel premium imi arata asta Minecraft a fost inchis din cauza incompatibilitati de drivere pentru placa grafica poate ca ei nu ofera suport pentru versiunea OpenGL utilizata in versiunea lansata
daca ma puteti ajuta asa face la orice versiune si orice launcher

4 răspunsuri:
| Sebastianfcp10 a răspuns:

Incearca sa dai update la drivere.Ce placa video ai?

| DenisCrista explică (pentru Sebastianfcp10):

Am dat si nimic nu stiu sa vad ca daca dau la personalizare nu imi arata am win 10 pro

| Sebastianfcp10 a răspuns (pentru DenisCrista):

Intra in device manager (cred ca stii sa cauti in start) si da pe sageata de langa display adapters.Acolo scrie ce placa video ai. Daca ai nVIDIA geforce si orice nr instaleaza geforce experience de aici: https://www.nvidia.com/en-us/geforce/geforce-experience/.Zi-mi cand faci asta sa iti zic ce faci mai departe.
REPET:DOAR DACA AI PLACA VIDEO NVIDIA

| Sebastianfcp10 a răspuns (pentru Sebastianfcp10):

Scuze.Am uitat sa pun spatiu intre link is urmatoarea propozitie.Asta e link-ul:
https://www.nvidia.com/en-us/geforce/geforce-experience/