| MachineGame a întrebat:

am o problema cu un joc :
Am FIFA 08 si vreau sa joc multiplayer cu gameranger si mi-am instalat programul si tot si ma conectez la o camera, intru in joc, se aleg echipele si cand e sa inceapa meciul imi zice "conection lost"!
Nu stiu ce sa ii fac si vreau sa va spun ca jocul nu este original!

Răspuns Câştigător
| Magnifico a răspuns:

Simplu.Trebuie sa aveti acelasi fisier (fifa. db) ambii playeri.(il gasesti in data/cmn) il inlocuiesti cu unul care sa il aiba si celalalt player cu care vei juca.

Fifa 08 este foarte usor de jucat multiplayer si fara GameRanger. Pur si simplu intri in sectiunea "Multiplayer" din "Game Modes" (daca imi mai amintesc eu bine) si adaugi ip-ul celuilalt player cu care vrei sa joci dupa care fie dai tu host si el connect fie invers.

Dar cel mai importanta pentru a evita problemele gen "conection lost" este sa aveti ambii acelasi fisier fifa. db care se gaseste in data/cmn din folderul jocului!

Numai bine!

1 răspuns:
| Muresan_Iosif_1943_SpxN a răspuns:

Imi apare la jocuri; conection lost; imi opreste jocul