| Iustin_Dragos_1990 a întrebat:

am placa de baza ASRock G31M-S R2.0 si placa video este integrata(Intel Graphics Media Accelerator 3100).De ce Imi merge League of Legends doar cu 15 FPS si din cand in cand mi se mai blocheaza jocul petru 3-4 secunde.Dau Funda! Va multumesc

4 răspunsuri:
| Hitback a răspuns:

Pentru ca ai placa video integrata! Placa video integrata e pentru a folosi calculatorul de ex pe youtube office filme dar nimic mai mult. Integrata nu e pentru jocuri. Poate doar solitaire. Schimba placa cu una dedicata de minim 3milioane si cred ca vei simti o diferenta in jocuri.

| Hitback a răspuns (pentru Hitback):

Am gresit. Am scris schimba. Nu ai cum sa o schimbi. Insa poti pune una dedicata.

| Iustin_Dragos_1990 explică (pentru Hitback):

Dar altceva pentru ca nu prea stau eu in loc de placa video noua? happy

| Hitback a răspuns (pentru Iustin_Dragos_1990):

Nu prea ai ce face pune una dedicata