| CaPoNe95 a întrebat:

Salut tpu.am si eu o intrebare. Daca arhivez un joc ocupa mai putin spatiu?

5 răspunsuri:
| usuk a răspuns:

Nu,ocupa de 2 ori mai mult... daca ar ocupa mai mult atunci ce rost ar mai avea "arhivarea"? lol...(cu fiecare arhivare marimea fisierului scade cu 20%)

| CaPoNe95 explică (pentru usuk):

Nu am inteles nimic din ce ai zis.

| usuk a răspuns (pentru CaPoNe95):

Eram sarcastic>normal ca nu ocupa mai mult looooool

| CaPoNe95 explică (pentru usuk):

Da nu am zis ca ocupa mai mult.Am zis ca! Daca arhivezi jocul ocupa mai putin decat marimea lui originala? de ex, un joc are 2GB, daca il arhivez ocupa mai putin? gen 1, 5 Gb?(am dat exemplu), sau ramane tot la fel ca si marime.

| ady691 a răspuns:

Da