| Oliwer123 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de jocul League Of Legends.
Am fps foarte mic 8-9-10-11 max si scrisul mi se vede foarte urat(chat, meniu etc.). Rezolutia nu o pot seta deoarece se vede extrem de urat si nu se intelege. ajutati-ma va rog mult.Dau funda.
Sistem:
Sistem de operare:Windows 7 Ultimate 32 Biti
Procesor:Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3. 00GHz.
Placa video:NVIDIA GeForce FX 5200 de 475 MB
Ram:1, 5GB.
Dau funda dar va rog ajutati-ma am reinstalat jocul dar degeaba, pe alte jocuri am fps foarte mare si imi merge foarte bine ca Sa:Mp si Cunter-Stricke.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Salut! Uite cateva lucruri pe care trebuie sa le stii daca vrei sa joci lol pe un pc mai slabut.
Primul ar fi sa opresti toate programele care te pot ingreuna cand joci, inclusiv antivirusul.Mie Avast imi manca zilele cand intram in meciuri mai demult. Oricum unii antivirusi au optiune speciala pentru jocuri.
La rezolutie sa o alegi pe cea recomandata daca nu cumva este aleasa deja.
Intrii la setari in meci si dai totul pe low. Dezactivezi sunetele daca vrei (creste cu vreo 5-10 fps-uri)
Dezactivezi umbrele si celelalte efecte.
Daca intri de pe wi-fi atunci sa te asiguri ca ai o conexiune buna si ca nu mai ai alt dispozitiv conectat la acel wi-fi atat cat joci lol. Tata stie deja sa nu intre pe net cu telefonul cand joc eu lol caci ma dispera lagul care il face.Mai bine nu mai joc.
Daca nici asta nu merge atunci nu stiu ce sa mai zic. Daca faci toate astea ar trebui sa-ti mearga constant cu vreo 30 de fps-uri.Configuratia o ai ca mine numai ca eu am 2 gb ram.Nu cred ca ar conta atat de mult 0, 5 gb ram pentru un joc cu toate ca mie imi merge constant cu 55 fps-uri.

Sper ca te-am ajutat! Iti doresc o zi placuta in continuare!